0402N331F500CT
Manufacturer No:
0402N331F500CT
Manufacture:
Walsin Technology Corporation
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
0402N331F500CT
Description:
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0402
Product Attribute
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
330pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)
Features
Voltage - Rated
50V
Packaging
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±1%