PAT0603E4372BST1
Manufacturer No:
PAT0603E4372BST1
Manufacture:
Vishay / Thin Film
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
PAT0603E4372BST1
Description:
RES SMD 43.7KOHM 0.1% 0.15W 0603
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.15W
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Series
PAT
Height - Seated (Max)
0.018" (0.46mm)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
0603
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Resistance
43.7 kOhms