OSOPTA1003CT1
Manufacturer No:
OSOPTA1003CT1
Manufacture:
Vishay / Thin Film
Package:
20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
OSOPTA1003CT1
Description:
RES ARRAY 10 RES 100K OHM 20SSOP
Product Attribute
Package / Case
20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Size / Dimension
0.344" L x 0.154" W (8.74mm x 3.91mm)
Power Per Element
100mW
Resistance (Ohms)
100k
Series
OSOP
Number of Resistors
10
Packaging
Tape & Reel (TR)
Resistor-Ratio-Drift
±5ppm/°C
Tolerance
±0.25%
Height - Seated (Max)
0.068" (1.73mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Resistor Matching Ratio
±0.025%
Circuit Type
Isolated
Supplier Device Package
Mounting Type
Surface Mount
Temperature Coefficient
±25ppm/°C