ORNV20022002T1
Manufacturer No:
ORNV20022002T1
Manufacture:
Vishay / Thin Film
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
ORNV20022002T1
Description:
RES NETWORK 5 RES 20K OHM 8SOIC
Product Attribute
Applications
Voltage Divider (TCR Matched)
Resistor Matching Ratio
±0.05%
Circuit Type
Voltage Divider
Supplier Device Package
Mounting Type
Surface Mount
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Number of Pins
8
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Size / Dimension
0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Power Per Element
100mW
Resistance (Ohms)
20k
Series
ORNV
Number of Resistors
5
Packaging
Tape & Reel (TR)
Resistor-Ratio-Drift
±5ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Height - Seated (Max)
0.068" (1.73mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C