1.5KE150CA-E3/54
Manufacturer No:
1.5KE150CA-E3/54
Manufacture:
Vishay / Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
1.5KE150CA-E3/54
Description:
TVS DIODE 128V 207V 1.5KE
In Stock
140 pcs On sales
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
128V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.2A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Series
TransZorb®
Voltage - Breakdown (Min)
143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
207V