VDRS07H420BSE
Manufacturer No:
VDRS07H420BSE
Package:
Disc 9mm
Datasheet:
VDRS07H420BSE
Description:
VARISTOR 680V 1.2KA DISC 9MM
Product Attribute
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
748V
Energy
56J
Varistor Voltage (Min)
612V
Varistor Voltage (Typ)
680V
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
85pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 9mm
Current - Surge
1.2kA
Maximum AC Volts
420V
Maximum DC Volts
560V