VDRS07H385BSE
Manufacturer No:
VDRS07H385BSE
Package:
Disc 9mm
Datasheet:
VDRS07H385BSE
Description:
VARISTOR 620V 1.2KA DISC 9MM
Product Attribute
Current - Surge
1.2kA
Maximum AC Volts
385V
Maximum DC Volts
505V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
682V
Energy
51J
Varistor Voltage (Min)
558V
Varistor Voltage (Typ)
620V
Capacitance @ Frequency
95pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 9mm