VDRS07H275AGE
Manufacturer No:
VDRS07H275AGE
Package:
Disc 9mm
Datasheet:
VDRS07H275AGE
Description:
VARISTOR 430V 1.2KA DISC 9MM
Package / Case
Disc 9mm
Current - Surge
1.2kA
Maximum AC Volts
275V
Maximum DC Volts
350V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Energy
36J
Varistor Voltage (Max)
473V
Varistor Voltage (Min)
387V
Features
Varistor Voltage (Typ)
430V
Packaging
Tape & Box (TB)
Capacitance @ Frequency
140pF @ 1kHz