VDRS07H250AHE
Manufacturer No:
VDRS07H250AHE
Package:
Disc 9mm
Datasheet:
VDRS07H250AHE
Description:
VARISTOR 390V 1.2KA DISC 9MM
Product Attribute
Energy
33J
Varistor Voltage (Max)
429V
Varistor Voltage (Min)
351V
Features
Varistor Voltage (Typ)
390V
Packaging
Tape & Box (TB)
Capacitance @ Frequency
160pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 9mm
Current - Surge
1.2kA
Maximum AC Volts
250V
Maximum DC Volts
320V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C