VDRS07H050BSE
Manufacturer No:
VDRS07H050BSE
Package:
Disc 9mm
Datasheet:
VDRS07H050BSE
Description:
VARISTOR 82V 1.2KA DISC 9MM
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
90.2V
Energy
7.0J
Varistor Voltage (Min)
73.8V
Varistor Voltage (Typ)
82V
Capacitance @ Frequency
900pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 9mm
Current - Surge
1.2kA
Maximum AC Volts
50V
Maximum DC Volts
65V