VDRS07B017TSE
Manufacturer No:
VDRS07B017TSE
Package:
Disc 9mm
Datasheet:
VDRS07B017TSE
Description:
VARISTOR 27V 250A DISC 9MM
Package / Case
Disc 9mm
Current - Surge
250A
Maximum AC Volts
17V
Maximum DC Volts
22V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
29.7V
Energy
2.0J
Varistor Voltage (Min)
24.3V
Varistor Voltage (Typ)
27V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
2000pF @ 1kHz