VDRS07B014TSE
Manufacturer No:
VDRS07B014TSE
Package:
Disc 9mm
Datasheet:
VDRS07B014TSE
Description:
VARISTOR 22V 250A DISC 9MM
Product Attribute
Energy
1.7J
Varistor Voltage (Min)
19.8V
Varistor Voltage (Typ)
22V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
2800pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 9mm
Current - Surge
250A
Maximum AC Volts
14V
Maximum DC Volts
18V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
24.2V