VDRS05C320BSE
Manufacturer No:
VDRS05C320BSE
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
VDRS05C320BSE
Description:
VARISTOR 510V 400A DISC 7MM
Product Attribute
Maximum AC Volts
320V
Maximum DC Volts
420V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
561V
Energy
15J
Varistor Voltage (Min)
459V
Varistor Voltage (Typ)
510V
Capacitance @ Frequency
45pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 7mm
Current - Surge
400A