VDRS05C275AGE
Manufacturer No:
VDRS05C275AGE
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
VDRS05C275AGE
Description:
VARISTOR 430V 400A DISC 7MM
Varistor Voltage (Min)
387V
Features
Varistor Voltage (Typ)
430V
Packaging
Tape & Box (TB)
Capacitance @ Frequency
55pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 7mm
Current - Surge
400A
Maximum AC Volts
275V
Maximum DC Volts
350V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Energy
12J
Varistor Voltage (Max)
473V