VDRS05C060BKE
Manufacturer No:
VDRS05C060BKE
Manufacture:
Vishay BC Components
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
VDRS05C060BKE
Description:
VARISTOR 100V 400A DISC 7MM
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Energy
2.9J
Varistor Voltage (Max)
110V
Series
VDRS
Varistor Voltage (Min)
90V
Features
Varistor Voltage (Typ)
100V
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
290pF @ 1kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 7mm
Current - Surge
400A
Maximum AC Volts
60V
Maximum DC Volts
85V