SFR16S0002159FR500
Manufacturer No:
SFR16S0002159FR500
Datasheet:
SFR16S0002159FR500
Description:
RES 21.5 OHM 1/2W 1% AXIAL
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
21.5 Ohms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W