SFR16S0001339FR500
Manufacturer No:
SFR16S0001339FR500
Datasheet:
SFR16S0001339FR500
Description:
RES 13.3 OHM 1/2W 1% AXIAL
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
13.3 Ohms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C