KHC101E475Z76R0T00
Manufacturer No:
KHC101E475Z76R0T00
Manufacture:
United Chemi-Con
Package:
Datasheet:
KHC101E475Z76R0T00
Description:
CAP CER 4.7UF 100V Y5U
Series
THC
Thickness (Max)
Ratings
Voltage - Rated
100V
Features
Size / Dimension
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
Tolerance
-20%, +80%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Style
Temperature Coefficient
Y5U (E)
Capacitance
4.7µF