7V-16.000MAHJ-T
Manufacturer No:
7V-16.000MAHJ-T
Manufacture:
TXC Corporation
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
7V-16.000MAHJ-T
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
Series
7V
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
16MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Load Capacitance
18pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±30ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±30ppm