W21-2R2JI
Manufacturer No:
W21-2R2JI
Manufacture:
TT Electronics / Welwyn
Package:
Axial
Datasheet:
W21-2R2JI
Description:
RES 2.2 OHM 3W 5% AXIAL
In Stock
8 pcs On sales
Product Attribute
Power (Watts)
3W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.220" Dia x 0.500" L (5.60mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max)
Series
W20
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Features
Flame Proof, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Cut Tape (CT)
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Resistance
2.2 Ohms