HM78D-128560MLFTR
Manufacturer No:
HM78D-128560MLFTR
Manufacture:
TT Electronics/BI Magnetics
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM78D-128560MLFTR
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 56UH SMD
Product Attribute
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Height
0.317" (8.05mm)
Current Rating - Series
1.4A
Series
HM78D
Current Rating - Parallel
2.8A
Ratings
Current Saturation - Series
2.4A
Packaging
Tape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR) - Series
380mOhm
Shielding
Shielded
Current Saturation - Parallel
4.5A
Tolerance
±20%
DC Resistance (DCR) - Parallel
95mOhm
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Inductance - Connected In Series
224µH
Mounting Type
Surface Mount
Inductance - Connected In Parallel
56µH