HM78D-128121KLFTR
Manufacturer No:
HM78D-128121KLFTR
Manufacture:
TT Electronics/BI Magnetics
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM78D-128121KLFTR
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 120UH SMD
Product Attribute
Ratings
Current Saturation - Series
1.6A
Packaging
Tape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR) - Series
820mOhm
Shielding
Shielded
Current Saturation - Parallel
3.2A
Tolerance
±10%
DC Resistance (DCR) - Parallel
205mOhm
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Inductance - Connected In Series
480µH
Mounting Type
Surface Mount
Inductance - Connected In Parallel
120µH
Package / Case
Nonstandard
Number of Coils
2
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Height
0.317" (8.05mm)
Current Rating - Series
1A
Series
HM78D
Current Rating - Parallel
1.9A