WSU135-0880-R13
Manufacturer No:
WSU135-0880-R13
Manufacture:
Triad Magnetics
Package:
Datasheet:
WSU135-0880-R13
Description:
100-240V WALL PLUG-IN PWR SUPPLY
In Stock
148 pcs On sales
Product Attribute
Form
Wall Mount (Class II)
Region Utilized
North America
Series
WSU
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Weight
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approvals
cETLus
Size / Dimension
2.80" L x 1.69" W x 1.18" H (71.0mm x 42.8mm x 30.0mm)
Efficiency
Level VI
Voltage - Output
13.5V
Input Type
Fixed Blade
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Cord Length
60" (1.52m)
Current - Output (Max)
880mA
Part Status
Active
No Load Power Consumption
100mW (Max)
Applications
ITE (Commercial)
Polarization
Negative Center
Power (Watts)
12W