E526HN-100302
Manufacturer No:
E526HN-100302
Manufacture:
Toko America Inc.
Package:
Radial
Datasheet:
E526HN-100302
Description:
INDUCTOR ADJUST 40NH THRU HOLE
Packaging
Bulk
Tolerance
±3%
Inductance
40nH
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height
0.512" (13.00mm)
Series
MC120
Q @ Freq
120 @ 100MHz