TPS3808G15DRVR
Manufacturer No:
TPS3808G15DRVR
Manufacture:
Texas Instruments
Package:
6-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
TPS3808G15DRVR
Description:
IC VOLT SUPERVISOR 1.5V 6SON
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Reset Timeout
Adjustable/Selectable
Package / Case
6-WDFN Exposed Pad
Base Part Number
TPS3808G15
Voltage - Threshold
1.4V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)