SN74V283-6PZA
Manufacturer No:
SN74V283-6PZA
Manufacture:
Texas Instruments
Package:
80-LQFP
Datasheet:
SN74V283-6PZA
Description:
IC SYNC FIFO MEM 32768X18 80LQFP
Product Attribute
Bus Directional
Uni-Directional
Series
74V
Base Part Number
74V283
Function
Synchronous
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V
Data Rate
166MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Tray
Retransmit Capability
Yes
Access Time
4.5ns
Current - Supply (Max)
35mA