SN74F299NSRG4
Manufacturer No:
SN74F299NSRG4
Package:
20-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
SN74F299NSRG4
Description:
IC REGISTER, MULTIPLEXED 20SO
Product Attribute
Output Type
Tri-State
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
20-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Base Part Number
74F299
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Number of Elements
1
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Series
74F