SN74F1016DWR
Manufacturer No:
SN74F1016DWR
Manufacture:
Texas Instruments
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
SN74F1016DWR
Description:
IC DIODE ARRAY RC TERM 20-SOIC
In Stock
331 pcs On sales
Product Attribute
Supply Voltage
Base Part Number
74F1016
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Supplier Device Package
20-SOIC
Series
74F
Packaging
Digi-Reel®
Logic Type
Schottky Barrier Diode Bus-Termination Array
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Bits
16
Package / Case
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)