F6N0.38PG25
Manufacturer No:
F6N0.38PG25
Datasheet:
F6N0.38PG25
Description:
SELF WRAP 3/8" X 25' GRAY
Product Attribute
Length
25.00' (7.62m)
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.375" (9.53mm)
Material
Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Diameter - Outside, Non-Expanded
Part Status
Active
Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Color
Gray
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C