RMW-95/29-1200/ADH-0
Manufacturer No:
RMW-95/29-1200/ADH-0
Manufacture:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Package:
Datasheet:
RMW-95/29-1200/ADH-0
Description:
HEATSHRINK 3.74" X 3.94' BLACK
In Stock
113 pcs On sales
Product Attribute
Length
3.94' (1.20m)
Series
RMW
Features
Material
Polyolefin (PO), Irradiated
Part Status
Active
Shrinkage Ratio
3 to 1
Shrink Temperature
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Recovered Wall Thickness
0.140" (3.56mm)
Inner Diameter - Supplied
3.740" (95.00mm)
Type
Tubing, Semi Rigid
Inner Diameter - Recovered
1.140" (28.96mm)