LT7339002A680RJTG
Manufacturer No:
LT7339002A680RJTG
Manufacture:
TE Connectivity Passive Product
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
LT7339002A680RJTG
Description:
THERMISTOR PTC 680 OHM 5% 0805
Product Attribute
Resistance @ 25°C
680 Ohms
Resistance Tolerance
±5%
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
0805
Series
Citec
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Power - Max
100mW