PCB1B18S
Manufacturer No:
PCB1B18S
Manufacture:
TE Connectivity AMP Connectors
Package:
Datasheet:
PCB1B18S
Description:
CONN TERM BLK CARD EDGE 18POS
Series
PCB1B, Buchanan
Wire Gauge
14 AWG
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Board Mounted
Convert To (Adapter End)
Card Edge Connector, 18 Pos
Convert From (Adapter End)
Terminal Blocks, Screw Connection, 18 Pos, 2 Rows