PAH200H481R5/BCV
Manufacturer No:
PAH200H481R5/BCV
Manufacture:
TDK-Lambda Americas Inc.
Package:
14-DIP Module
Datasheet:
PAH200H481R5/BCV
Description:
DC DC CONVERTER 1.5V 200W
Product Attribute
Package / Case
14-DIP Module
Control Features
Enable, Active Low
Size / Dimension
2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Series
PAH200H (200W)
Voltage - Output 1
1.5V
Features
Remote On/Off, OCP, OVP
Voltage - Output 2
Packaging
Bulk
Voltage - Output 3
Efficiency
84%
Voltage - Isolation
1.5kV
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max)
76V
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
36V
Power (Watts)
200W
Current - Output (Max)
60A