NTCG104BH102JT1
Manufacturer No:
NTCG104BH102JT1
Manufacture:
TDK Corporation
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
NTCG104BH102JT1
Description:
THERMISTOR NTC 1KOHM 4096K 0402
Product Attribute
B Value Tolerance
±3%
B0/50
Length - Lead Wire
B25/50
4096K
Resistance Tolerance
±5%
B25/75
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
4100K
Resistance in Ohms @ 25°C
1k
Series
NTCG
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Power - Max
100mW