NTCG103EH470JT1
Manufacturer No:
NTCG103EH470JT1
Manufacture:
TDK Corporation
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
NTCG103EH470JT1
Description:
THERMISTOR NTC 47OHM 3244K 0402
Product Attribute
B25/85
3250K
Resistance in Ohms @ 25°C
47
Series
NTCG
B25/100
3251K
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Power - Max
100mW
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric)
B Value Tolerance
±3%
B0/50
Length - Lead Wire
Resistance Tolerance
±5%
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C