NTCG103EH101HT1
Manufacturer No:
NTCG103EH101HT1
Manufacture:
TDK Corporation
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
NTCG103EH101HT1
Description:
THERMISTOR NTC 100OHM 3244K 0402
Part Status
Active
Power - Max
100mW
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric)
B Value Tolerance
±3%
B0/50
Length - Lead Wire
B25/50
3244K
Resistance Tolerance
±3%
B25/75
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
3250K
Resistance in Ohms @ 25°C