GLFR1608T4R7M-LR
Manufacturer No:
GLFR1608T4R7M-LR
Manufacture:
TDK Corporation
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
GLFR1608T4R7M-LR
Description:
FIXED IND 4.7UH 500MA 240 MOHM
Product Attribute
Material - Core
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series
GLFR
DC Resistance (DCR)
240mOhm
Ratings
Current - Saturation
110mA
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
500mA
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Inductance
4.7µH