DEA202450BT-1294C1-H
Manufacturer No:
DEA202450BT-1294C1-H
Manufacture:
TDK Corporation
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
DEA202450BT-1294C1-H
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0805
Product Attribute
Bandwidth
72MHz
Frequency
2.45GHz Center
Packaging
Digi-Reel®
Filter Type
Band Pass
Part Status
Active
Height (Max)
0.032" (0.80mm)
Mounting Type
Surface Mount
Insertion Loss
1.35dB
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)