CKCM25X7R1H102M060AL
Manufacturer No:
CKCM25X7R1H102M060AL
Manufacture:
TDK Corporation
Package:
0504 (1410 Metric)
Datasheet:
CKCM25X7R1H102M060AL
Description:
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0504
Product Attribute
Package / Case
0504 (1410 Metric)
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Dielectric Material
Ceramic
Series
CKC
Number of Capacitors
2
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Packaging
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
X7R
Tolerance
±20%
Capacitance
1000pF