CKCL44JB1H471M085AA
Manufacturer No:
CKCL44JB1H471M085AA
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CKCL44JB1H471M085AA
Description:
CAP ARRAY 470PF 50V JB 0805
Temperature Coefficient
JB
Tolerance
±20%
Capacitance
470pF
Part Status
Obsolete
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Number of Capacitors
4
Ratings
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)