CKCL22X5R1C105M085AB
Manufacturer No:
CKCL22X5R1C105M085AB
Manufacture:
TDK Corporation
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CKCL22X5R1C105M085AB
Description:
CAP ARRAY 1.0UF 16V X5R 0805
Part Status
Obsolete
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated
16V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Dielectric Material
Ceramic
Series
CKC
Number of Capacitors
2
Ratings
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)
Packaging
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
X5R
Tolerance
±20%
Capacitance
1µF