CKCL22CH1H470K085AA
Manufacturer No:
CKCL22CH1H470K085AA
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CKCL22CH1H470K085AA
Description:
CAP ARRAY 47PF 50V CH 0805
Product Attribute
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Number of Capacitors
2
Ratings
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)
Temperature Coefficient
CH
Tolerance
±10%
Capacitance
47pF