CKCA43C0G1H330K100AA
Manufacturer No:
CKCA43C0G1H330K100AA
Manufacture:
TDK Corporation
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CKCA43C0G1H330K100AA
Description:
CAP ARRAY 33PF 50V NP0 1206
Product Attribute
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Dielectric Material
Ceramic
Series
CKC
Number of Capacitors
4
Ratings
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Packaging
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Tolerance
±10%
Capacitance
33pF