PAS1235LA2R3226
Manufacturer No:
PAS1235LA2R3226
Datasheet:
PAS1235LA2R3226
Description:
CAP 22F 20% 2.3V T/H
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
2.3V
Lifetime @ Temp.
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)
1.457" (37.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Capacitance
22F