PAS1220LA3R0905
Manufacturer No:
PAS1220LA3R0905
Datasheet:
PAS1220LA3R0905
Description:
CAP 9F 20% 3V THROUGH HOLE
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm
Capacitance
9F
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
3V
Lifetime @ Temp.
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)