PAS1220LA2R3106
Manufacturer No:
PAS1220LA2R3106
Manufacture:
TAIYO YUDEN
Package:
Radial, Can
Datasheet:
PAS1220LA2R3106
Description:
CAP 10F 20% 2.3V T/H
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm
Capacitance
10F
Part Status
Obsolete
Termination
PC Pins
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Can
Voltage - Rated
2.3V
Lifetime @ Temp.
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Series
LA
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)