PAS1020LA3R0405
Manufacturer No:
PAS1020LA3R0405
Manufacture:
TAIYO YUDEN
Package:
Radial, Can
Datasheet:
PAS1020LA3R0405
Description:
CAP 4F 20% 3V THROUGH HOLE
Product Attribute
Lifetime @ Temp.
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Series
LA
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Capacitance
4F
Part Status
Obsolete
Termination
PC Pins
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Can
Voltage - Rated
3V