CDRH3D18NP-470NC
Manufacturer No:
CDRH3D18NP-470NC
Manufacture:
Sumida America Components Inc.
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH3D18NP-470NC
Description:
FIXED IND 47UH 350MA 964 MOHM
In Stock
61 pcs On sales
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Tolerance
±30%
Supplier Device Package
Inductance
47µH
Frequency - Self Resonant
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Ferrite
Type
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Series
CDRH3D18
DC Resistance (DCR)
964mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
400mA
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
350mA