SMM4F24A-TR
Manufacturer No:
SMM4F24A-TR
Manufacture:
STMicroelectronics
Package:
DO-222AA
Datasheet:
SMM4F24A-TR
Description:
TVS DIODE 24V 50V DO222-AA
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46A (8/20µs)
Package / Case
DO-222AA
Base Part Number
SMM4F
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Capacitance @ Frequency
Type
Zener
Supplier Device Package
Series
SMM4F, TRANSIL™
Unidirectional Channels
1
Packaging
Digi-Reel®
Voltage - Breakdown (Min)
26.6V
Part Status
Active
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
50V
Applications
General Purpose
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V