SMAJ58CA-TR
Manufacturer No:
SMAJ58CA-TR
Datasheet:
SMAJ58CA-TR
Description:
TVS DIODE 58V 121V SMA
Product Attribute
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
19A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Company Profile
SMAJ58CA-TR Relevant information
SMAJ10
SMAJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AC